Okolica

Atrakcje nad morzem

Dolina Charlotty

Dolina Charlotty to wyjątkowe miejsce położone z dala od zgiełku miasta, między Słupskiem a Ustką. Na terenie resortu znajduje się między innymi ZOO, motylarnia, fokarium oraz stajnia.

Słowiński Park Narodowy

Słowiński Park Narodowy to jeden z dwóch nadmorskich parków narodowych. Położony jest pomiędzy Rowami a Łebą. Powierzchnia parku to prawie 33 tys. ha. Niestety słynne, ruchome wydmy znajdują się od strony Łeby, ale można do nich dojechać np rowerem.

Jezioro Gardno

Jezioro Gardno to przybrzeżne jezioro o powierzchni prawie 2,5 tys. ha i głębokości max. 2,6 m. Dzięki płytkim wodom na jeziorze można bezpiecznie uprawiać sporty wodne. Na jeziorze leży Wyspa Kamienna - rezerwat rzadkich gatunków ptaków.

Piaszczysta plaża

Rowy to znany ośrodek wakacyjny na polskim wybrzeżu. Na odwiedzających czekają atrakcje w Rowach, a najważniejszą z nich jest nadmorska plaża. Plaża - a właściwie dwie: kąpielisko zachodnie, na które prowadzą 4 wejścia i wschodnie, mniejsze z jednym wejściem. 

Baseny i Aquaparki

Jeżeli pogoda nie rozpieszcza warto wybrać się na basen lub do aquaparku. W okolicy Rowów (do 25 kilometrów) znajduje się kilka obiektów.

Latarnia Czołpino

Latarnia Czołpino jest ciekawie położona: oddalona od brzegu morskiego około 1 km, a dodatkowo jest położona na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. W sezonie letnim jest ona udostępniona do zwiedzania.

Label
menu